Jak wybrać dobry regały do piwnicy?

Jak wybrać dobry regały do piwnicy?

Piwnica stała się ważnym dodatkiem do każdego lokalu. Ta dodatkowa przestrzeń świetnie sprawdza się, kiedy w naszym mieszkaniu brakuje już miejsca na przechowywanie szpargałów i innych drobiazgów. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio te dodatkowe metry zaaranżować. W takim wypadku, świetnie sprawdzą się regały do piwnicy, które pozwolą nam wszystko dokładnie uporządkować. Jakie regały do piwnicy powinniśmy wybrać?.

Wybierzmy te najbardziej wytrzymałe

Chodzi tu oczywiście o materiał, z jakiego regały zostały wykonane. Nie jest tajemnicą, że najprawdopodobniej będą one poddawane nie mały obciążeniom, dlatego powinno nam zależeć, na wyborze tych, które cechują się największą wytrzymałością. Powinien być to też kluczowy parametr, którym będziemy kierować się podczas zakupy. Bez wątpienia, najodpowiedniejszym materiałem będzie metal. Metalowe regały do piwnicy, będą pozostawały odporne na obciążenia, a także uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo będą one stabilne i solidne. Regały do piwnicy wykonane z metalu mają więcej zalet. Będą one łatwe w czyszczeniu i nie będą wymagały dodatkowych, specjalnych środków czyszczących. Wiadomo, że piwnica często traktowana jest jako magazyn, coś może się rozlać, rozbić. Na metalu nie pozostają jednak trwałe plamy, więc utrzymanie ich w czystości, nie będzie wymagało od nas dużego wysiłku. Warto pamiętać, że w piwnicy często panuje wilgoć, która sprzyja rozwojowi korozji. Przy wyborze regałów do piwnicy, wykonanych z metalu, zwróćmy koniecznie uwagę, czy zostały one pokryte warstwą antykorozyjną. Zapewni nam to komfort ich użytkowania przez długi czas, bez obaw o ewentualne uszkodzenia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając regały do piwnicy?

Oprócz materiału, z którego zostały wykonane, są jeszcze pewne kwestie, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy ich zakupie. Należą do nich:

  • rozmiar – powinniśmy dopasować go do pomieszczenia, jednak jak wiadomo, największą nośność i pojemność będą miały konstrukcje po sam sufit. Umożliwi nam to także pełne wykorzystanie dodatkowej przestrzeni.
  • półki – chodzi tu głównie o ich ilość i rozstawienie. Dobierzmy regał tak, by jego półki zapewniały nam maksymalną funkcjonalność. Dodatkowo jeśli wybierzemy półki z kratownic, ułatwimy sobie ich czyszczenie, ale także zapewnimy odpowiednią cyrkulację powietrza. Jest to szczególnie istotne, kiedy w pomieszczeniu panuje wilgoć.
  • mobilność – często decydujemy się na przemeblowanie, chcemy zmienić rozstaw regałów, albo mamy pomysł jak zyskać na przestrzeni. Dlatego ich mobilność staje się niezwykle istotna. Idealnym rozwiązaniem stają się regały na kółkach, które możemy dowolnie przesuwać, a następnie zablokować koła, by został na swoim miejscu.
Biznes zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com